Get Adobe Flash player
Licznik

Proponujemy: terminale, programy serwera terminali do Windows, urządzenie do zdalnego resetu serwera.

Zamów AADS Server (dawniej XP Unlimited) serwer terminali dla Windows XP, Vista, 7, 8 oraz 2003, 2008, 2011, 2012. Zapytaj o produkty WinConnect i BeTwin.
Zapytaj nas o specjalizowane terminale oparte o Linux ułatwiające zdalną pracę - proponujemy nasze urządzenia jak i wirtualne desktopy nComputing.

FAQ

 1. Co oznaczają pojęcia seamless desktop, ssl gateway, load balancing, application control w oprogramowaniu AADS (XP Unlimited)?
 2. Drukowanie na drukarce lokalnej z programu uruchamianego na serwerze AADS (d. XP Unlimited)
 3. Kiedy stosować licencję typu online a kiedy offline programu AADS (d. XP Unlimited)?
 4. AADS (d. XP Unlimited) na serwerach wirtualnych - czy warto?
 5. Dlaczego Linux Ubuntu jako oprogramowanie terminala graficznego?
 6. Jak zapewnić niemal 100% pracę serwera / serwera terminali?

 1. Co oznaczają pojęcia seamless desktop, ssl gateway, load balancing, application control w oprogramowaniu AADS (XP Unlimited)?

  - seamless desktop - możliwość uruchamiania poszczególnych programów z serwera AADS (d. XP Unlimited) w taki sposób jakby były zainstalowane lokalne.

  Widzimy więc jedynie okno danej aplikacji a nie cały zdalny pulpit. Okno programu zdalnego można przesuwać i zmieniać jego rozmiary.

  - ssl gateway (brama ssl) - dodatkowe zabezpieczenie komunikacji między klientem a serwerem terminali. Certyfikaty po stronie serwera i klienta gwarantują dodatkowe szyfrowanie transmisji oraz brak możliwości podłączenia się kogoś kto nie otrzyma certyfikatu.

  - load balancing - rozłożenie obciążenia między kilka serwerów terminali pracujących w farmie. Przy dużej liczbie zdalnych klientów i zastosowaniu kilku serwerów AADS (d. XP Unlimited) load balancing zapewnia automatyczne rozłożenie obciążenia na poszczególne serwery. Zdalny klient nie musi się martwić do którego serwera ma się logować. Loguje się po prostu do farmy.

  - application control (kontrola aplikacji) - umożliwia ustawienie klientowi podłączającemu się do serwera AADS (d. XP Unlimited) listy dozwolonych dla niego aplikacji. Zamiast pełnego pulpitu Windows widzimy menu z programami do wyboru. W szczególnym wypadku może być to tylko jedna aplikacja po zamknięciu której użytkownik jest automatycznie wylogowywany.

 2. Drukowanie na drukarce lokalnej z programu uruchamianego na serwerze AADS (d. XP Unlimited)

  Protokół RDP zapewnia przekierowanie wydruku na drukarki lokalne klienta pod warunkiem że na serwerze AADS (d. XP Unlimited) jest zainstalowany ten sam sterownik drukarki. Czasami systemy operacyjne serwera AADS i klienta są rożne i sterowniki ze sobą nie współpracują. Zdarza się także, szczególnie w bardzo tanich modelach drukarek GDI, że nie następuje przekierowanie wydruku. W obydwu przypadkach rozwiązaniem jest poza wymianą drukarki druk do pliku PDF, który może być zapisywany na komputerze lokalnym i stamtąd drukowany.


 3. Kiedy stosować licencję typu online a kiedy offline programu AADS (d. XP Unlimited)?

  Wszystkie kupowane licencje są typu offline. Administrator licencji może przekonwertować ją do postaci online. Licencja online wymaga stałego połączenia z internetem bo serwer co kilka dni sprawdza czy nikt inny nie korzysta z danego klucza. Podstawową zaletą jest mozliwość przeinstalowania i modernizacji serwera AADS (d. XP Unlimited) bez potrzeby wykonania resetu licencji (bezpłatnie można wykonać 3 resety licencji) co wymaga pewnych zabiegów.

  Wadą online jest niemożliwość uruchomienia serwera AADS (d. XP Unlimited) gdy nie działa internet w danej lokalizacji ( sprawdzanie odbywa się przy uruchamianiu komputera i potem co kilka dni). Nie zaleca się także stosowania licencji online przy zmiennym adresie IP - typu Neostrada. W przypadku offline kontakt z Internetem wymagany jest tylko podczas instalacji AADS (d. XP Unlimited). Wadą offline jest konieczność resetu licencji podczas przenoszenia AADS (d. XP Unlimited) na inny sprzęt lub znaczącej modernizacji komputera.


 4. AADS (d. XP Unlimited) na serwerach wirtualnych - czy warto?

  Technicznie nie ma przeciwwskazań w uruchomieniu AADS (d. XP Unlimited) na maszynie wirtualnej. W tym wypadku należy stosować licencję online, gdyż każda zmiana hardware typu dołożenie pamięci czy procesora powodowałaby dezaktywację AADS (d. XP Unlimited) (przy licencji offline).

  Przy większej liczbie użytkowników (powyżej 10 - zależy też od uruchamianych aplikacji) obserwuje się spadek wydajności wielu sesji terminalowych na maszynie wirtualnej. Nie zalecamy więc instalowania AADS (d. XP Unlimited) na maszynie wirtualnej.


 5. Dlaczego Linux Ubuntu jako oprogramowanie terminala graficznego?

  - elastyczność - możliwość wykorzystania jako tylko terminal RDP lub terminal z lokalnymi aplikacjami typu przeglądarka internetowa, komunikator , aplikacje multimedialne itp. Aplikacje te zwykle nie przechowują istotnych danych a w znaczny sposób obciążają serwer terminali.

  - łatwość obsługi - Ubuntu jest najpopularniejszym linuksowym oprogramowaniem desktopowym

  - doskonała obsługa sprzętu - np. dołożenie karty Wi-Fi nie sprawia nawet początkującemu użytkownikowi problemów


 6. Jak zapewnić niemal 100% pracę serwera / serwera terminali?

  Potrzebny jest system powiadamiania o awarii usługi czy serwera oraz mechanizm zdalnego wyłączenia/ włączenia komputera. Powiadamianie o awarii można wykonać przy pomocy oprogramowania PRTG Network Monitor (darmowe do 10 sensorów) i bramki sms np. gsmservice.pl. Jeśli dane usługi uległy awarii można je zdalnie zrestartować mając w sieci lokalnej serwer AADS (d. XP Unlimited). Jeśli dostęp do zawieszonego serwera jest niemożliwy można przy pomocy urządzania typu IW-4 zdalnie wyłączyć i włączyć komputer przez internet. Poprzez IW-4 można sterować włączeniem/wyłączeniem 4 komputerów.


Powrót do góry


Start |  Serwery terminali |  Strony WWW |  Serwis |  Rozwiązania |  Kontakt |  O firmie  | Polityka prywatności

Design infotex

Ta strona używa cookies (ciasteczek). Korzystanie z naszego serwisu jest jednoczesnym wyrażeniem zgody na używanie cookies (ciasteczek), zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek. Zaakceptuj, aby kontynuować do czego są one potrzebne można dowiedzieć się w tym miejscu.