Get Adobe Flash player
Licznik
Program WinConnect Server - serwer terminali dla Windows XP/VistaZapytaj
Strona: 1 z 3   Wprowadzenie Cennik  Opis  

Program WinConnect Server - serwer terminali  dla  Windows XP/Vista
Program WinConnect Server XP umożliwia komputerom (Host PC) z systemem operacyjnym Windows SBS 2003 (32-bity), Windows Server 2003 (32-bity) lub Windows XP (32-bity) podłączenie do 21 sesji Zdalnego Pulpitu. Pozwala urządzeniom (tzw. 'cienkim klientom') z protokołem RDP 4.0, 5.0 5.1, 5.2 lub 6.x (jak np. Terminale, Stanowiska Internet/Information, Tablet PC i PDA) na połączenia z serwerem (w/w Host PC) oraz na jednocześnie i niezależnie uruchamianie aplikacji Windows.
Program WinConnect Server VS (32/64 bity) pracuje z systemem operacyjnym Windows® Vista Business (32/64-bity), Vista Ultimate (32/64-bity) lub Windows® Server 2008 (32/64-bity).

Zalety pracy terminalowej:

  • zerowe koszty administracji stacją - Jak wiadomo całkowity koszt używania komputera składa się z kosztów zakupu oraz kosztów utrzymania (administracja, upgrade systemu, oprogramowania, usuwanie awarii oprogramowania, reinstalacja systemu operacyjnego itp). W przypadku pracy terminalowej administracja odbywa się centralnie dla wszystkich stacji , czyli np. upgrade programu wykonujemy tylko raz i jest to od razu widoczne dla wszystkich stacji. Klientem dla serwera terminali może być komputer z systemem operacyjnym Windows lub Linux.
  • oszczędność na licencjach oprogramowania - klientem serwera terminalowego może być stacja bezdyskowa lub komputer z systemem Linux - nie ponosimy kosztów zakupu Windows. Ponadto niektóre programy nie wymagają dodatkowych licencji klientów (np. Corel Draw) w przypadku pracy terminalowej (programy Microsoft Office wymagają licencji na każdy terminal).
  • możliwość zdalnej pracy np. przez Internet - ponieważ po sieci komputerowej przesyłane są tylko skompresowane ekrany więc obciążenie sieci jest niewielkie. Nawet przy stałym łączu internetowym o szybkości 128 kb/s możliwa jest w miarę komfortowa praca na serwerze terminali i uruchamianie na nim wszystkich zainstalowanych aplikacji.
  • oszczędności związane z właściwym gospodarowaniem ilością licencji oprogramowania. Jeśli nie wszyscy na raz muszą korzystać z danego oprogramowania np. Microsoft Office czy Adobe Acrobat (nie Reader) to instalujemy je na serwerze terminali i kupujemy odpowiednią liczbę licencji np. 3. Jeśli księgowa która raz w miesiącu robi raport w Excelu ma go wykonać to łączy się z serwerem terminali i pracuje na nim w Excelu. Dzięki temu nie trzeba dla niej kupować licencji Office (oszczędność do 2000 zł) co byłoby nie możliwe bez pracy terminalowej.
  • szybkość pracy - W czasie pracy terminalowej po sieci przesyłane są tylko ekrany z serwera a program pracuje lokalnie na serwerze. Dzięki temu oprogramowanie wykorzystujące serwer jako serwer plików działa wielokrotnie szybciej niż gdyby pracowało poprzez sieć. Np. program RAKS przy dużej ilości danych przyspieszał 40 krotnie.
  • bezpieczeństwo danych - w przypadku pracy terminalowej nie można skopiować danych na dysk lokalny ani też kradzież komputera klienta terminalowego nie powoduje utraty żadnych danych.
  • dalsze ograniczenie kosztów - możliwość adaptacji starszych komputerów klienta do pracy dzięki temu na komputerze Pentium 150 / 16MB RAM można uruchamiać np. Microsoft Office XP.

Sławomir Śmietanowski
dyrektor techniczny

 Powrót do listy...Start |  Serwery terminali |  Strony WWW |  Serwis |  Rozwiązania |  Kontakt |  O firmie  | Polityka prywatności

Design infotex

Ta strona używa cookies (ciasteczek). Korzystanie z naszego serwisu jest jednoczesnym wyrażeniem zgody na używanie cookies (ciasteczek), zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek. Zaakceptuj, aby kontynuować do czego są one potrzebne można dowiedzieć się w tym miejscu.